Results: WEY Marathon 2004

Div 1 Singles
Position Name Club Class Time
1 STEVE BAKER ELM S 01:58:35
2 NATHAN JOHNSON ELM S 01:58:55
3 MICHAEL QUANE ELM S 02:00:59
4 SIMON FENNEMORE WEY S 02:03:47
5 MATTHEW ENOCH NOT S 02:03:48
6 PAUL ENOCH NOT V 02:03:49
7 JOHN SAWERS ELM S 02:05:20
8 J MAYER RUN SM 02:05:34
9 MELVIN SWALLOW CHE V 02:06:05
10 TOM MARTIN NOT S 02:06:19
11 CHRIS CANHAM ROY S 02:08:14
12 DANIEL SEAFORD RDG S 02:11:13
13 DOUGLAS HERBERT ACU S 02:13:36
14 R MAYER NOT SM 02:17:20
OWEN PEAKE BOA S rtd
MICHAEL GOODALL ELM S rtd
TIM SOWRY ELM S rtd
RICHARD GOLDER NOT S rtd
BRENDAN REESE ACU S rtd

Div 2 Singles
Position Name Club Class Time
1 NEIL COLEMAN ELM S 01:33:00
2 ADRIAN CROUCHER WEY S 01:33:02
3 ROBIN WILLIAMS WEY V 01:33:30
4 CLIVE NEALE TON S 01:35:03

Div 3 Singles
Position Name Club Class Time
1 JONATHAN YATES TON S 01:34:04
2 SIMON EASTERLING WEY S 01:36:14
3 ADRIAN HENSON WEY V 01:37:37
GRAHAM EASEY WEY S dns

Div 4 Singles
Position Name Club Class Time
1 RICHARD HOLT RIC S 00:58:51
2 DAVID COLLINS WEY V 01:03:37
3 ANDREW WICKENS ELM SM 01:05:04
4 JONATHAN WEST WEY V 01:05:17
5 ROBERT BEER WES J 01:06:01
6 PAUL FITZPATRICK RNK V 01:06:19
7 ANDY NICHOLSON RIP V 01:06:20
8 ATTILLA HERBENT RLS S 01:06:28
9 MIKE CHANNON WES V 01:06:42
10 GRAHAM HOLMES RIP V 01:07:14
11 GRAEME BURGESS RIP V 01:08:45
CLAIRE HANNON WEY SF rtd

Div 5 Singles
Position Name Club Class Time
1 M BUCKINGHAM WES S 01:06:17
2 PATRICK O'CALLAGHAN ELM J 01:07:07
3 PHILIP THOROGOOD ELM J 01:07:12
4 CHRIS LUCK WEY S 01:07:46
5 JOHN INCE TON V 01:07:49
6 MICHAEL CHILDERSTONE WEY V 01:10:12
7 JESSICA WALKER ROY JF 01:11:22
8 TIM JOINER RIC V 01:15:05
9 RUSSELL CROWLEY TON V 01:15:07
10 NICOLA BURRELL BTH SF 01:15:22
JOHN BADALEK WEY SM rtd

Div 6 Singles
Position Name Club Class Time

Div 7 Singles
Position Name Club Class Time
1 AMORET KING RDG JF 00:38:47
2 OLIVER GIBSON ROY J 00:39:22
3 CRAIG HAUPT RIC S 00:39:49
4 MEGAN O'CALLAGHAN ELM JF 00:40:10
5 FAY LAMPH WEY JF 00:40:50
6 WILLIAM GARSON WEY V 00:42:12
7 DAVID HUGHES BEJ V 00:43:46
8 KEVIN HUGHES BEJ S 00:44:34
9 FRASER WATT BEJ J 00:49:10
MICHAEL GWYNN WES JM dns
LOUISE NEALE TON F dns

Div 8 Singles
Position Name Club Class Time
1 OLIVIA CHURCHILL ADS JF 00:38:57
2 MARK CHILDERSTONE WEY J 00:38:59
3 GLENN THOROGOOD ELM J 00:41:01
4 TIM HUMPHRIES ROY J 00:41:27
5 ANTONIA BURBIDGE ROY JF 00:42:18
6 DANIEL BARBER ELM J 00:42:38
7 ANTHONY SOKOLOV WEY VM 00:43:45
8 EMILY LANGSTON ELM JF 00:44:39
9 AMANDA CHILDERSTONE WEY VF 00:44:48
10 GRAHAM BAXTER WEY V 00:48:32
11 GRAHAM HORSLEY WEY V 00:51:54

Div 9 Singles
Position Name Club Class Time
1 GUY MULLINS WEY J 00:43:28
2 LAUREN GODSAVE WEY JF 00:43:36
3 ALEX CAPELLARO WES J 00:44:02
4 JACK STADDON ROY J 00:44:45
5 MARK KING RDG V 00:45:39
6 FRANCESCA BURBIDGE ROY JF 00:45:53
7 SARAH BELCHER MLO JF 00:46:26
8 MATTHEW WELCH WEY JM 00:47:56
9 MICHAEL WALSH WEY JM 00:48:09
10 ROSIE FARRINGTON ROY JF 00:48:29
11 JONATHON WALSH WEY JM 00:49:59
12 JENNY ILLINESI ELM JF 00:50:22
13 AMELIA DRAPER BEJ JF 00:50:24
14 TERRY PUTTNAM ROY VM 00:50:26
15 DEBBIE CARPENTER BAS VF 00:51:33
16 STIJN FRANCOIS WEY J 00:52:35
17 MARK LAMPH WEY JM 00:53:04
18 CATHERINE WEST WEY VF 00:53:46
19 EMILY CLARK ROY JF 00:54:49
20 IMOGEN BODIMEADE ROY JF 00:55:03
21 CRESSIDA STADDON ROY JL 00:55:14
22 JOHN LEA WEY VM 00:56:04
23 STEWART WATT BEJ V 00:57:54
24 JESSICA SIMMONS WEY JF 00:59:24
25 CHRISTINA SIMMONS WEY JF 00:59:26

Fun race I
Position Name Club Class Time

Fun race II
Position Name Club Class Time
1 EMILY ILLINESI ELM JF 00:36:42
2 MATTHEW CLARK ROY J 00:38:29
3 BETSEY MAY SMITH ROY JL 00:39:28
4 CHARLIE WELCH WEY JM 00:39:54
5 SUKKI REES ROY JF 00:39:57
6 HAZEL CHILDERSTONE WEY JF 00:41:51
7 ELEANOR BURBIDGE ROY JF 00:42:17
8 JACK CHILDERSTONE WEY J 00:45:20
9 ALICE HAWES WEY JF 00:51:12

Div 1_2 Doubles
Position Name Club Class Time

Div 3_4 Doubles
Position Name Club Class Time

Div 5_6 Doubles
Position Name Club Class Time
1 ANNA WISE
NANETTE KELLY
ROY
RIC
F
F
01:04:38
2 NEIL FREEMAN
TERRY DOWLING
WIN
WIN
V
V
01:05:48
3 YAEL FORD
MATTHEW HOWELL
TON
TON
F
S
01:06:05
4 JAMES SMYTHE
CHRIS KELLY
LEA
LEA
S
S
01:07:09
5 SARAH HANNON
TOM BRIDGE
WEY
WEY
F
J
01:08:24
6 MELISSA LEFFLER
CHARMAIN GRADWELL
RIC
RIC
F
VF
01:08:30
7 ZDENKA BOSKOVA
PHILIP BUCHAN
RIC
RIC
F
S
01:10:48
8 TROY SQUIRES
JAMIE WARDELL
RIC
RIC
SM
SM
01:11:41
9 JERRY ROGERS
RICHARD MACGILLIVRAY
BKW
IND
V
V
01:13:16
10 PETER BARNES
HELEN WHITE
RIC
RIC
V
SF
01:19:03

Div 7_8 Doubles
Position Name Club Class Time

Div 9 Doubles
Position Name Club Class Time
1 DEAN TERRY
AARON JORDAN
MAI
MAI
JM
JL
00:41:23
2 DAVID HAWS
EDMUND HAWS
WEY
WEY
VM
JM
00:43:01
3 DEAN S JORDAN
TINA JORDAN
MAI
MAI
V
VF
00:45:48
4 ROBERT LALOR
JONATHON WILKINSON
WEY
WEY
J
J
00:46:02
5 ANDREA DRAPER
HANNAH DRAPER
BEJ
BEJ
VF
JF
00:47:36
6 SOPHIE BELCHER
TERRY BELCHER
MLO
MLO
JF
V
00:47:39
7 ALAN THOMPSON
GEMMA THOMPSON
MAI
MAI
VM
JF
00:49:55
8 ERIC JAMESON
MAX JAMESON
WEY
WEY
VM
JM
00:56:44