Wey Marathon Results 2011

Wey Marathon Results 2011

Div1

Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARK CHILDERSTONE WEY S 1 01:27:26 20
2 ROBIN WILLIAMS WEY V 1 01:27:28 19
3 PHILIP THOROGOOD ELM S 1 01:27:29 18
4 ADRIAN CROUCHER WEY V 1 01:27:32 17
TOM DEACON ADS J 1 rtd

 

Div2

Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PAUL YATES WEY S 2 01:27:48 20
2 EWAN COX WEY V 2 01:30:24 19
3 PHIL GUNNEY WEY V 2 01:30:37 18
4 CLIVE NEALE TON V 2 01:31:40 17
5 GLENN THOROGOOD ELM SM 2 01:31:41 16
GEORGE BARNICOAT LON J 2 rtd

 

Div3

Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACK CHILDERSTONE WEY J 3 01:32:34 20
2 EDMUND HAWS WEY J 3 01:32:35 19
3 LOUIS ALLEN CKP JM 3 01:32:39
4 CLAIRE GUNNEY WEY F 3 01:35:18 18
5 NICHOLAS ROMAIN RIC J 3 01:35:41 17
6 ALICE HAWS WEY JF 3 01:37:01 16
7 JAMES CORDERY WEY S 3 01:38:08 15
8 PAUL WELLS RIC V 3 01:39:29 14
9 ANDY DAVEY TON S 3 01:44:31 1
FAY LAMPH WEY F 3 rtd

 

Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE BEEVERS WEY J 4 01:01:03 20 P3
2 AMY WARD ELM JF 4 01:04:04 19
3 SAMUEL BURDETT MAI J 4 01:04:27 18
4 KAYNE WILKINSON ELM J 4 01:05:06 17
5 OSCAR HODGSON WEY J 4 01:05:13 16
6 GRAHAM HOLMES RIP V 4 01:06:08 15
7 MICHAEL TRUESDALE BAS J 4 01:06:49
8 JON FREEMANTLE BAS S 4 01:07:13
9 NICHOLAS JOHNSON TON S 4 01:07:14 14
10 TIM BOWYER ELM S 4 01:07:43 13
ANTHONY RUFF ROY V 4 dns
MATTHEW STENHOUSE TON S 4 dns
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRIS LUCK WEY S 5 01:06:38 20 P4
2 LENNY CLARK TON S 5 01:06:39 19 P4
3 ALEX KHLAF RIC J 5 01:06:40 18 P4
4 REBECCA KILLIP RIC JF 5 01:06:50 17 P4
5 NICOLE WILLIAMS ROY JF 5 01:09:44 16
6 DEAN JORDAN MAI V 5 01:10:26 15
7 ROSS MCMULLEN ELM J 5 01:10:41 14
8 DEREK SMITH ELM V 5 01:13:45 13
9 JED HODGSON WEY S 5 01:13:51 12
10 PHILIP STEVENSON NOR V 5 01:16:00
GRACE FARRINGTON ROY JF 5 dns
JON FREEMANTLE BAS S 5 dns
ROBIN POTTER TON J 5 rtd
MATTHEW STENHOUSE TON S 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JUAN RUIZ RIC SM 6 01:05:49 20 P4
2 NICHOLAS REEVES ADS V 6 01:09:10 19 P5
3 CHARLOTTE THOMAS WEY F 6 01:10:20 18 P5
4 SARA KABEER WOK JF 6 01:14:57
5 JENNIFER CURTIS LBZ JF 6 01:16:18
6 EOIN O’CONAIRE ELM S 6 01:16:37 17
7 PAUL COOPER TON V 6 01:16:57 16
8 AMANDA CHILDERSTONE WEY VF 6 01:17:53 15
9 TIM TRUESDALE BAS V 6 01:20:36
10 IAN HAMPSON SOU V 6 01:23:23
CHRIS EDGE LON S 6 dns
MADDIE DE FERRER WEY JF 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JESSICA WARRIOR ROY JF 7 00:39:18 20 P6
2 LUKE BOWYER ELM J 7 00:39:20 19 P6
3 GEMMA BROWNE ROY JF 7 00:40:31 18 P6
4 LAURA RUFF ROY JF 7 00:41:09 17
5 STEFANO DI GREGORIO ELM J 7 00:41:35 16
6 GEOFF DUNIAM RIC S 7 00:42:26 15
7 KERRY LEWIS RIC JF 7 00:42:51 14
8 ANDREI BUSUIOC RIC S 7 00:42:54 13
9 RHYS EVANS BAS JM 7 00:43:02
10 ADRIAN HOLLMAN BAD V 7 00:44:50
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROBERT HARRISON WEY J 8 00:39:54 20 P6
2 LUKE LIPSCOMBE WEY JC 8 00:41:59 19 P7
3 HILARY WELLS RIC F 8 00:42:56 18 P7
4 JOE HAYMAN-JOYCE WEY JC 8 00:43:33 17
5 LOUISE NEALE TON F 8 00:43:49 16
6 JONATHAN JOHNS BAS V 8 00:44:01
7 ADARSH HEATON ELM J 8 00:45:00 15
8 OLIVER BARNICOAT LON V 8 00:46:02
9 JADE CLEMENTS WEY JF 8 00:46:14 14
10 CHARLIE HALLIWELL WEY J 8 00:46:25 13
11 HOWARD SMITH BAS V 8 00:47:13
12 ISABEL HAMPSON SOU JF 8 00:47:55
13 ROY BRIGGS WEY V 8 00:50:01 1
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX JAMIESON WEY JC 9 00:43:20 20 P8
2 OLIVER KHLAF RIC J 9 00:44:05 19 P8
3 ELENOR DIXON WEY JF 9 00:45:05 18 P8
4 SOPHIE KHLAF RIC JF 9 00:45:41 17
5 HEATHER ELLIOTT WES VF 9 00:45:47 16
6 ALICE BUCKLEY RIC JF 9 00:45:53 15
7 EILIS BYRNE WEY JF 9 00:45:54 14
8 JACK OLIVER WEY J 9 00:46:44 13
9 OLIVER BANKS WEY J 9 00:46:58 12
10 KIM HOLLMAN BAD J 9 00:48:59
11 CATHERINE WEST WEY VF 9 00:49:31 11
11 RICHARD CAWTHORN WEY V 9 00:49:31 11
13 GABY DE FERRER WEY JF 9 00:51:12 9
14 JILL HELLYER WEY SF 9 00:52:07 8
15 EMILY HEWITT SOU F 9 00:55:10
16 HELEN MAZALON WEY JF 9 00:55:53 7
17 JACK GLYNN CHI JM 9 00:59:50
PAUL KRYSIK IND VM 9 dns
MIKI MARCINIAK WEY J 9 dns
EILIS BYRNE WEY JF 9 dns
CHRISTOPHER JONES WEY SM 9 dns
ELEANOR DIXON WEY JF 9 dns
GRAHAM HORSLEY WEY V 9 rtd
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HARRY WELLS RIC J U12M 00:32:37 20
2 JONATHAN NEALE TON J U12M 00:37:28 19
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HAFSA KABEER WOK JF U12F 00:32:42 20
2 ELLIE TOMPKINS RIC JF U12F 00:34:53 19
3 NATASHA SAUNDERS TON JF U12F 00:37:02 18
4 ELLA JAMIESON WEY JF U12F 00:38:12 17
5 SAMANTHA MARTIN WEY JF U12F 00:41:29 16
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES BELL EAL J U10M 00:36:55 20
2 ALEXANDER BICKNELL WEY J U10M 00:37:58 19
3 ALFIE BARNICOAT LON J U10M 00:40:03 18
4 ADAM RAVEN WEY JM U10M 00:40:24 17
5 JORDAN MARTIN WEY J U10M 00:44:54 16
6 JACK WARNER WEY JM U10M 00:46:05 15
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HOLLY HELLYER WEY JF U10F 00:38:06 20
Div4_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER GORMAN
DAVID HAWS
WEY
WEY
V
VM
4
4
01:02:01 20
20
2 ANDY NICHOLSON
PAUL BAKER
WEY
RM
V
S
4
4
01:02:02 19
3 SAMANTHA REES-CLARK
JAMIE COX
BAS
BAS
JF
S
4
4
01:04:02
4 MICHAEL WIBREW
BRIAN WILLIAMS
MAI
MAI
V
V
4
4
01:04:37 18
18
5 MATILDA STEVENSON
SAFFRON GREEN
NOR
BOA
JF
JF
4
5
01:05:47
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMILY ROMAIN
ROSAIRO RUIZ
RIC
RIC
JF
JF
5
5
01:04:24 20
20
2 HAZEL CHILDERSTONE
LAURA FERGUSON
WEY
BAN
JF
F
5
5
01:05:55 19
3 AMY TURNER
EMILY CHALK
FOX
RDG
JF
JF
5
5
01:06:34
4 GEMMA RUFF
FENNELLA BOLTER
ROY
ROJ
JF
JF
5
5
01:07:42 18
5 LUCY TRIEVNOR
ELISE PIERCY
ELM
ELM
JF
JF
5
6
01:08:41 17
17
6 JEMIMA JOHNSTONE
ROGER CRAWFORD
RIC
RIC
F
V
5
5
01:08:42 16
16
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MIKE FOSTER
ELISABETH SANGOUARD
RIC
RIC
V
F
6
6
01:06:10 20
20
P5
P5
2 JEREMY CLARK
JOHN MATHIESON
TON
TON
V
V
6
6
01:08:32 19
19
3 NEIL MATTHEWS
MARK EVANS
BAS
BAS
V
V
6
6
01:09:07
4 SARAH FRANCIS
PETE ABSOLOM
BAS
BAS
VF
V
6
6
01:12:06
5 SUSAN MIDDLEHURST
KAREN EDMONDS
ADS
RIC
V
VF
6
6
01:15:01 1
1
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES WARREN
KELVIN FORSTER
WEY
WEY
V
V
7
7
00:39:28 20
20
2 JAMES HALLIWELL
DAVE HALLIWELL
WEY
WEY
J
V
7
7
00:41:17 19
19
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JANE GLYNN
DAVID HUGHES
BEJ
BEJ
VF
V
8
8
00:43:23
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HELEN SMITH
DANIEL MURPHY
WEY
WEY
SF
SM
9
9
00:37:44 20
20
P6
P6
2 MIKI MARCINIAK
KUBA CRANMER
WEY
WEY
J
J
9
9
00:42:19 19
19
P8
P8
3 WENDY PIERCY
BEATA TURUK
ELM
ELM
VF
SF
9
9
00:44:51 18
18
P/D divisions 4, 5 & 6
P/D Time
P to Div 3 01:03:46.90
P to Div 4 01:08:07.61
P to Div 5 01:12:25.22
P/D divisions 7, 8 & 9
P/D Time
P to Div 5 00:38:39.74
P to Div 6 00:40:57.27
P to Div 7 00:43:16.46
P to Div 8 00:45:33.98
Club points
Club Points Overall
Wey KC 240 10
Richmond CC 222 9
Elmbridge CC 207 8
Tonbridge CC 121 7
Royal CC 89 6
Maidstone CC 69 5
Addlestone CC 20 4
Westel CC 16 3
Rabbit Independent Paddlers 15 2
Lightning points
Club Points
Wey KC 120
Richmond CC 39
Tonbridge CC 37
Ealing CC 20
Wokingham CC 20
Longridge CC 18
 
Share This